Horizontálne žalúzie

Hliníkové žalúzie stále predstavujú najrozšírenejší spôsob protislnečnej ochrany. Hliníkové žalúzie sú použiteľné prakticky na všetky typy okien. Nespornou výhodou žalúzií je vysoký stupeň zatienenia a znižovanie hluku. Hliníkové lamely odrážajú prebytočnú tepelnú energiu a tým zlepšujú interiérovú klímu v lete i v zime. Vysoká kvalita použitých materiálov uplatnených pri ich výrobe sa odrazí na ich jednoduchom ovládaní a ľahkej údržbe.

Najčastejšie sa zhotovujú z veľmi flexibilnej hliníkovej zliatiny so špeciálnou povrchovou úpravou – špeciálnym vypaľovaným svetlo stálym lakom odolným proti mechanickému poškodeniu.

Typy horizontálnych žalúzií

Interiérové žalúzie

Interiérové žalúzie sú okrasou typického a aj atypického okna. Určité typy je možné vyrobiť aj v atypickom prevedení na šikmé okná alebo okná s čiastočne zalomenou vrchnou časťou. Horizontálne žalúzie typu EURO môžu byť hliníkové, drevené a bambusové. Na výber je široká farebná škála lamiel. Horizontálne žalúzie môžu byť vyrobené v štandardnom a celotieňacom prevedení.

Vo verandách alebo vstupných halách, v rodinných domoch, ale aj na reštauračných oknách dokážu vytvoriť estetický dojem a sú tak praktickým a vkusným doplnkom pri zariaďovaní rôznych spoločenských priestorov, ale aj rodinných domov. Horný profil, kryty a okenný rám do seba zapadajú a vytvárajú tak dokonalý estetický celok.

Do okien s izolačným dvojsklom sú určené medzisklenné žalúzie, ktoré môžu byť ovládané ručne alebo motorické.

Ovládanie

  • ručné
  • motorické

Moderné interiérové horizontálne žalúzie majú ovládanie riešené guličkovou retiazkou, ktorá slúži tak na naklápanie lamiel ako aj na ich vyťahovanie a spúšťanie, zatiaľ čo u klasických prevedení je preklápanie lamiel riešené prostredníctvom ovládacej tyčky a vyťahovanie pomocou šnúry. Nový ovládací mechanizmus EURO žalúzií má vysokú technickú efektívnosť.

Interiérová žalúzia celotieňaca z hliníka

Interiérová žalúzia bambusová

Interiérová žalúzia celotieňaca z hliníka

Interiérová žalúzia ISO z hliníka

Interiérová žalúzia kombinovaná z hliníka

Exteriérové žalúzie

Najúčinnejším zatienením je zatienenie z exteriéru, kde slnečné lúče nemôžu dopadnúť na presklenú plochu a tým je znížené prehriatie vnútorných priestorov. Na tento účel sú najúčinnejšie exteriérové žalúzie, ktoré okrem finančných úspor dodá Vášmu domu moderný a estetický vzhľad. Väčšinu druhov vonkajších žalúzií je možno zabudovať už aj do existujúcich stavieb, treba však počítať s prípadným znížením svetlosti okien.

Exteriérové žalúzie môžu byť vyrobené z lamiel tvaru C alebo Z.

Exteriérové žalúzie typu EC

Lamela tvaru C

Exteriérové žalúzie typu EZ

Lamela tvaru Z

Ovládanie

  • nekonečná šnúra
  • kľuka
  • motorické


© 2007 Thermolux s.r.o. created by epix technology