Plastové okná

Namiesto olova - vápnik a zinok.

Okná z PVC patria k tým vôbec najodolnejším. Aj po desiatkach rokov zostávajú úplne funkčné. K tomu prespievajú nemalou mierou stabilizátory, ktoré upravujú zásadným spôsobom vlastnosti PVC. Veľká väčšina receptúr PVC na trhu v súčasnosti obsahuje stabilizátory s obsahom olova. Vzhľadom na mnohé škodlivé vlastnosti a vplyvy olova sa EU rozhodla jeho spotrebu výrazne znížiť.

TROCAL je v tejto oblasti ďaleko vpredu; vo všetkých výrobkoch z prvomateriálu používame namiesto olova výhradne stabilizátory na báze ekologicky priaznivého vápnika a zinku.

InnoNova_70

Systémy so stavebnou hĺbkou 70mm - nový štandard v konštrukcii okien.

Profilové systémy InnoNova_70 predstavujú stav súčasnej techniky vo výrobe okien. Päťkomorové systémy so stavebnou hĺbkou 70 mm dosahujú Uf 1,1-1,3 W/m2K (podľa prevedenia). Patentované usporiadanie vnútorných stien zvyšuje torznú tuhosť systému. Viackomorové prídavné a napojiteľné profily s naextrudovaným tesnením garantujú maximálnu tesnosť.

Profilové systémy InnoNova_70 je dostupný v dvoch základných typoch:

InnoNova_70.A5

Tak ľahko a dobre

Konštrukcia s dorazovým tesnením využíva všetky prednosti unikátnej patentovanej vnútornej konštrukcie komôr profilov série InnoNova, ktoré kombinuje s jednoduchou údržbou hladkej drážky v ráme.

 • Priebežný päťkomorový systém
 • Najvyššia odolnosť proti zatekaniu a infiltrácii
 • Skvelá tepelná izolácia plne vystužených rámov a krídel (Uf = 1.2 W/m2K)
 • Vysoká odolnosť proti povrchovej kondenzácii
 • Excelentný statický potenciál pri zoštíhlení konštrukcie a pohľadovej šírky
 • Znamenitá ochrana proti hluku
 • Vysoká odolnosť proti vlámaniu
 • Štandardne naextrudované tesnenia v bledosivej farbe
 • Stabilizované ekologickými prísadami
 • Možnosť mechanického alebo elektronického systému trvalého privetrávania
 • Plne recyklovateľné

InnoNova_70.A5 Vám ponúka moderný päťkomorový systém s elegantným vzhľadom, výbornými vlastnosťami a jednoduchou údržbou.

AcrylProtec

Farba neznamená pre TROCAL iba krásu. Farba je výrazovým prostriedkom a ochranou súčasne. TROCAL vyrobil ako prvý profily technológiou koextruzie s PMMA, ktorá umožňuje produkciu obzvlášť odolných farebných povrchových úprav.

Naše AcrylProtect profily sú vyrobené technológiou koextruzie. Tá zaručuje výnimočne dlhú životnosť. Tvrdené PVC a vonkajšia farebná vrstva PMMA (akryl) sú touto technológiou neodeliteľne spojené v jedinom pracovnom procese.

Akrylová vrstva pôsobí ako ochraný štít a garantuje po desaťročia farebnú stálosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Dokazujú to skúšky odolnosti proti poveternostným vplyvom prevádzané po celom svete. Viac ako 30 rokov skúseností je zárukou nerozdeliteľného vzťahu.

DecoStyle

Napriek tomu, že preferujete design drevených okien, nemusíte sa vzdávať výhod okien plastových. Naše okná dostanete aj v drevených dekóroch. Profily sú vyrobené z tvrdeného PVC a potiahnuté polo tvrdou štruktúrovanou fóliou na báze PVC.

Profily potiahnuté fóliami s dekórmi dreva sú nenáročné na údržbu a ľahko sa čistia. Okná sú samozrejme vysoko odolné proti poveternostným vplyvom. Už nikdy ich nebudete musieť natierať.

AluClip

fantázia bez hraníc

Systém opláštenia hliníkovými lištami AluCIip je ideálnym spojením designu a funkčnosti. So systémom TROCAL AluCIip si môžete dopriať farebné okná bez kvalitatívnych kompromisov. Dokonalý povrch, ľubovoľná farba či elox, detail napojenia hliníkových líšt na tupo vylučujúcich otváranie špár pri tepelnej dilatácii ponúkajú dokonalý nadčasový vzhľad Vašich okien. Pod hliníkovými lištami sa skrýva InnoNova_70 so všetkými svojimi technickými prednosťami. Kombinácia, ktorú by ste márne hľadali inde...

InnoNova_70.M5

Systém so stredovým tesnením s osvedčenými konstrukčnými prvkami, vysokou tuhosťou a farebnými úpravami AcrylProtect, DecoStyle, evtl. AluClip. Dodávame samozrejme aj v prevedení Elegance a systéme vchodových dverí.

Kovanie MACO

Jedno kovanie pre všetko ...
Dlhé roky úspešný program otváravého a otváravo-sklopného systému kovania pre plastové a drevené okná. Modulová technika nášho systému kovania Vám ponúka všetky tieto možnosti v jednom jedinom programe. Preto, jedno pre všetko...


bezpečné okná…
• ktoré fungujú jednoducho
• s možnosťou dodatočného domontovania kovania
• pre ktoré nemusí ležať na sklade žiaden ďalší zvláštny systém kovaniaParapety

Parapety sa môžu stať ozdobou miestnosti, miestom plným kvetov, miestom pre naše drobnosti a maličkosti, slovom elegantným doplnkom okna.© 2007 Thermolux s.r.o. created by epix technology