Markízy

Stále sa zväčšujúcou črtou moderného človeka je snaha o dokonalé bývanie a vlastné pohodlie. Ak je táto snaha pretkaná aj starostlivosťou o zdravie, výsledný efekt sa násobí. Negatívny vplyv slnečného žiarenia sa prejavuje nie len na človeku, ale aj na zariadení interiérov. Jedná sa o presklenné terasy, lodžie, výklady resp. presklenné interiéry a ich vonkajšie časti. Obyčajné sklo toto žiarenie nezachytáva.

Markízy ponúkané spoločnosťou Thermolux môžu byť dodané v pestrej farebnej škále.

Typy markíz

Výsuvné markízy

Výsuvné markízy sú praktické slnečné clony, ktoré Vás budú chrániť nielen pred slnečným svetlom, ale aj pred letným dažďom. Zároveň sa stanú krásnou ozdobou vášho balkónu alebo terasy.

Výsuvná markíza – terasová

Výsuvná markíza – terasová, kazetová

Výsuvná markíza – logiová

Výsuvná markíza na pergoly a zimné záhrady

Ovládanie

Ovládanie markíz je veľmi jednoduché. Základným typom je ovládanie kľukou. V prípade väčšieho počtu markíz, alebo markízy s väčšou plochou je pohodlnejšie motorické ovládanie so spínačom, alebo diaľkovým ovládaním.

Pevné markízy

Pevné markízy vytvoria estetické, príťažlivé a reklamné zvýraznenie vašej firmy. Konštrukcia je vyrobená zo špeciálnych hliníkových profilov a odliatkov rôznych tvarov a typov. Svoje uplatnenie nájdu i na balkónoch a lodžiách rodinných domov. Pevné markízy sú odolné voči poveternostným vplyvom. Materiál látok markíz je z umelých vlákien. Sú stálofarebné a pevné. Sú antistatické a impregnované proti plesni.© 2007 Thermolux s.r.o. created by epix technology